Arbetslag

Vi som arbetar på Norna

 

anneli.jpg
Anneli Frohm, lagledare

Anneli är vår arbetslagledare och kökschef. Hon har som mål att barnen ska gå från lunchen mätta och belåtna, gärna att de har vågat prova något nytt. På sin lediga tid åker hon gärna skidor eller tar en löptur i spåret.

anneli.f@mimer.org

 

Ghazale.JPG
Ghazale Karami

Ghazale är vår kock som gärna bjuder på smaker från sitt hemland Kurdistan. Fritiden ägnar hon åt träning och har ofta gäster från världens alla hörn.
ghazale@mimer.org

 

 

Jessica B.jpg

Jessica Brodin

Jessica jobbar i köket på förmiddagarna och eftermiddagarna på fritids. Fritiden ägnar hon åt familj, odling och konst.

jessica.brodin@mimer.org

 

lotta-200.jpg

Lotta Grahn

Lotta sitter på expeditionen och är även ansvarig för vaktmästeriet. På fritiden lyssnar Lotta mycket på musik. Reser gärna till sol och värme eller tar båten ut på sjön.

lotta.g@mimer.org

 

Linneaw.jpg

Linnéa Westring

Linnéa arbetar som controller och intendent. Hon har har hand om ekonomi, löner och fastighetsfrågor. På fritiden är Linnéa med familj och vänner, gärna i stallet med dottern eller ute och springer i skogen.

linnea.westring@mimer.org

 

2c505cdb52c76d4ae3a7faa1ab88f564_f1076.jpg

Benita Lindgren

Benita arbetar som skolkurator. Hon finns på Mimer onsdagar och torsdagar.

benita@mimer.org

 

carinaj-200.JPG

Carina Johansson

Carina arbetar som specialpedagog och elevhälsosamordnare. Hon tycker om att resa och vara i naturen.

carina.johansson@mimer.org

 

Ann-Louice Eugenius mindre.jpg

Ann-Louice Eugenius

Ann-Louice Eugenius arbetar som skolsköterska och finns på Mimer tisdagar och onsdagar.

ann-louice.eugenius@mimer.org

 

ifous_logo-68px.png

 

Ifous – innovation, forskning och utveckling i skola och förskola. Vi kommer delta i deras FoU-projekt om programmering i undervisningen.

Ignite_logo-68.png

 

Ignite Research Institute. Vi utvecklar skolor genom forskning, metodutveckling och utbildning.

ickevinstutdelande-68.png

 

Idéburna skolors riksförbund främsta syfte är att tillvarata de idéburna friskolornas intressen och verka för en samhällsnyttig och icke-vinstutdelande skola präglad av mångfald och utveckling.

norna utb liten.jpg

 

Norna är ett helägt dotterbolag till Freinetskolan Mimer. Norna bedriver utbildningsverksamhet, ordnar seminarier och tar emot studiebesök samt producerar och ger ut utbildningsmaterial. Norna bedriver också cateringverksamhet och levererar mat till skolor och förskolor.